هر آنچه باید درباره چسب سنگ بدانیم

هر آنچه باید درباره چسب سنگ بدانیم

photo11563421426

چسب سنگ Stone glue عبارتی است، که اگر جز سازندگان و مجریان پروژه های ساختمانی باشید در روند اجرایی نما و هر جایی که از متریال سنگ به عنوان پوشش نهایی استفاده می نمایید با این محصول صنعتی پرکاربرد در ارتباط خواهید بود.استفاده از چسب سنگ در فعالیت های ساختمانی یک اصل جدایی ناپذیر و یک محصول بسیار پر کاربرد به حساب می آید. همچنین چسب ها انواع متنوعی دارند و در تمام مراحل ساخت و ساز برای بهینه نمودن کار استفاده می گردند.از مراحل ابتدایی روند ساخت در زمان اجرای فنداسیون (چسب کاشت میلگرد) تا مراحل انتهایی و فینیشینگ کار، در اجرای نما، اجرای کف و نصب انواع کاشی و سرامیک پرسلان با این محصول پرکاربرد در ارتباط خواهید بود.

بهترین چسب برای چسباندن سنگ

این محصول دو جزئی، بر پایه رزین های اپوکسی یا پلی استر بنا نهاده شده است و ترکیبات تولیدی آن در طول زمان به روز رسانی شده و ارتقا پیدا کرده اند. برای چسباندن و وصل نمودن گرانیت، قطعات سیمانی پیش ساخته و سرامیک های بزرگ و صفحات بزرگ آهنی از این محصول استفاده می گردد. اگر مبنا و اساس این محصول رزین اپوکسی باشد، شاهد مقاومت و پایداری  بسیاربیشتری نسبت به نوع پلی استر هستیم. چسب سنگ، محصولی خمیر مانند است که بر پایه اپوکسی است و برای اتصال قطعات بزرگ و اجزای سخت کاربرد دارد.

البته آنچه که باعث نقطه قوت چسب سنگ پلی استر شده است، ثابت ماندن حجم آن پس از استفاده می باشد. این امر باعث شده که این محصول در مصارف صنعتی که ابعاد و  امتیاز ویژه ای برای خود ثبت نماید. این قابلیت باعث شده در مواردی که اتصال نیازمند دقت بالا است و همچنین برای پر نمودن منافذ وروزنه های موجود در بخش های گرانیتی و قطعات سیمانی یا فلزی و مدل سازی های صنعتی از این فراورده استفاده شود.

یکی از مهمترین ویژگی های چسب سنگ که بهره وری و کیفیت آن را افزایش می دهد مقاومت و استحکام این محصول در برابر عوامل مخرب مانند ناپایداری های جوی و تغییرات محیطی، نفوذ و رخنه ی آب، سرمای شدید و گرمای زیاد است. این محصول پس از استفاده وخشک شدن قادر به حفظ مقاوت خود در دمای بین صفر تا مثبت شصت در جه ی سانتیگراد است.

پس از استفاده از چسب سنگ و خشک شدن آن، حلال های شیمیایی مانند نفت و گازوئیل، اسیدها، گازها، روغن های متنوع با منشا گیاهی یا حیوانی و ….. نمی توانند هیچ گونه نقص و آسیبی در آن ایجاد کنند که این ویژگی این محصول را برای اجرا در فضای باز و یا پروژه های محوطه سازی منحصر به فرد نموده است.این ویژگی متمایز به دلیل پایداری مکانیکی بسیار بالا و قوی حاصل از پیوند دوچزئی و مولکولی بین سنگ و زیرسازی آن می باشد، که درشرایط و محیط های خورنده حالت خود را حفظ نموده است.

یکی دیگر از قابلیت های این محصول این است که در دما و فصول مختلف قابلیت اجرا و ماندگاری را دارد و استفاده از آن را در تمامی شرایط و موقعیت ها آسان می نماید. به محض استفاده از آن زود خشک می شود و قدرت استحکام و پایداری آن پس از خشک شدن چندین برابر میگردد.

یکی دیگر ازتوانایی های منحصر به فرد این محصول قابلیت تراشکاری، رنگ پذیری و ساب پذیری آن است. میتوانید آن را با رنگ مورد نیاز مخلوط کنید تا چسب شما به رنگ دلخواه در بیاید و پس از درست نمودن قطعات مورد نظر با چسب رنگی اتصالات را انجام دهیدو در پایان هر جا لازم دیدید از سمباده استفاده کنید. این محصول بهترین چسب برای چسباندن سنگ به سنگ نیز می باشد.

به احتمال بسیار زیاد زمانی که این واژه رابرای اولین بار بشنوید، اولین تصوری که به ذهن شما خطور کند استفاده از آن برای چسباندن سنگ باشد. تصور شما کاملا درست است عمده ترین بهره گیری از این محصول در صنایع برای اتصال قطعات گرانیتی در اندازه های متفاوت، ساخت و ساز و منازل و همچنین نما کاری ساختمان ها است.

اما استفاده های متعارف دیگر این محصول مانند بهره گیری برای اتصال قطعات سفالین و کاشی های ضد اسید، اتصال آجربر روی رمپ ، اتصالاتی که بر روی راه پله می باشد، اتصالات انجام شده بین سیمان و آهن واتصالات نامتعارف از قبیل متصل نمودن سنگ ها روی عایق های حرارتی (فایبر گلاس) و لوله ها از دیگر موارد کاربرد این محصول در صنعت ساخت و ساز به شمار میرود.

از طرفی در کنار کیفیت قیمت و کارایی بالای این محصول باعث شده است تا در پروژه های بزرگ ساخت و ساز از این محصول به منظور افزایش سرعت اجرایی و نیز کاهش هزینه های حین اجرا استفاده میشود. از این رو محصولات چسب سنگ در بین مجریان و سازندگان جایگاه خاص و ویژه ای پیدا نموده است.

برای خرید این محصول به مرجع تخصصی فروش انواع چسب سنگ به آدرس  chasbesang.com مراجعه کنید.

دیدگاهی ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی میبایست پر شوند.

دو + چهارده =